29 | 07 | 2021
Hizmetlerimiz
  • Bakım-Onarım

  Bakım-onarım hizmeti vermek zamanla yarışmaktır... Üretim halindeki bir fabrikaya ait tezgah durduğu andan itibaren bakım-onarımcının saati çalışmaya başlar. Onarımın en kısa sürede bitirilmesi, en üst düzeyde deneyim ve bilgi birikimini gerektirir. Edim Endüstriyel Elektronik, yılların getirdiği deneyim ve bilgi birikimiyle, alanında her yönüyle yetkin, sayılı kuruluşlardandır.

  Bakım-onarım hizmeti vermek, felsefi ve çok-disiplinli bir bakış açısını gerektirir. Ana hatlarıyla sıralamak gerkirse:

  • Üzerinde çalışılan sistemi her yönüyle çözümlemek.
  • Sadece elektronik konusunda değil, fizik, mekanik ve bunların yan dalları olan hidrolik ve pnömatik konularında da donanımlı olmak.
  • Fabrikanın bakım onarım ekibi, tezgah operatörleri ve teknisyenlerle yakın iletişim içinde olmak.
  • Yüzeysel çözümler yerine, gerekli araştırmayı yapmak ve sorunun köküne inmek.
  Şeklinde sıralayabileceğimiz bu çok önemli ilkelere, Edim Endüstriyel Elektronik, kuruluşundan bu yana sıkı sıkıya bağlıdır.
     
  • Danışmanlık

  Türkiye'deki endüstrilerce önemi pek iyi kavranmamış hizmetlerden biri de teknik danışmanlıktır. Danışmanlık hizmeti,makina alımından fabrika personelinin eğitimine, fabrikadaki tezgahların seceresinin tutulmasına kadar pek çok öğeyi içinde barındırır. Danışmanlık hizmetinin temel prensibi, öngörülebilir bozuklukların önüne geçerek tezgahların çalışmasının sekteye uğramasını engellemektir. Bunun için, üretim ortamında düzenli incelemeler yapılır ve tezgahların arıza geçmişi tutulur. Bununla birlikte, öngörülebilir bozuklukların önüne geçmek için gerekli genel durum önlemleri ( şebeke analizleri, harmonik düzenleyici filtreler takılması, elektriksel gürültü kaynağı olan makine besleme hatlarının tespiti ve ayrılması v.b.) alınır ve gerekirse personele eğitim seminerleri verilir. Tüm bu çalışmalar kesintisiz bir üretim akışını sağlamak üzere düzenli olarak gerçekleştirilir. Teknik personele takım ruhu ve ekip olarak çalışma, bilgiyi paylaşma yeteneklerinin kazandırılması; acil bir durumda teknik personelin, en doğru ve hızlı müdahaleyi yapmasının sağlanması yönünde yapılacak çalışmalar da danışmanlık hizmetlerinin kapsamı dahilindedir.